Przejdź do treści strony
Przekraczamy granice - Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt pn. „Na granicy na krawędzi” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska.

    • PL
    • EN
    • CZ

Singletrack Moravská Třebová to nowa atrakcja dla rowerzystów o różnych umiejętnościach, w tym dla dzieci. Trasy są oznaczone kolorami, według stopnia trudności: czerwony (średni poziom trudności), niebieski (łatwy) i zielony (bardzo łatwy). Szlaki rowerowe prowadzą przez teren rekreacyjny Knížecí louka, ich profil nie jest wymagający, dlatego są przeznaczone dla rowerzystów w różnym wieku.

Miejscem startu jest parking pod zamkiem, skąd można wyruszyć w kierunku Piekła (Peklo), gdzie zaczynają się trasy niebieskie (łatwe). Alternatywnie można przejechać przez Knížecí louka w kierunku zbiornika retencyjnego, gdzie zaczynają się czerwone szlaki (średnio trudne).

W proces przygotowania całego projektu zaangażowana została lokalna społeczność. W maju tego roku mieszkańcy mogli na portalach społecznościowych miasta zaproponować nazwy dla poszczególnych częściowych odcinków tras w lesie pod wieżą widokową Pastýřka.

 

 

Zobacz całą trasę na www.singletrackglacensis.eu

Przejdź do podstrony: Pobierz nasze wydawnictwa

Przejdź do podstrony: Góra Parkowa w Bystrzycy Kłodzkiej

Przewiń do góry